Vakfımız ev sahipliğinde MUŞLU STKlar buluştu

Vakfımızın İstanbul’un tarihi Vefa semtinde bulunan tarihi binasında hemşeri STKlarımız bir araya geldi.

Toplantıya İstanbul’daki STKların yanısıra Bursa,Eskişehir ve Yalova’da faaliyet gösteren Stklar da katılım sağladılar.Toplantıda birlik ve bareberlik mesajları verildi.

Vakfın ev sahipliğinde yapılan toplantıda toplantıyı açan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ulvi EROĞLU;’’Vakfımız Eğitim ve Kalkındırma vakfı olarak kurulmuştur.Bundan dolayı ilk önceliğimiz eğitim olmuştur.Özellikle burs verdiğimiz öğrencilerimizi Salı ve Cumartesi günleri vakfımızda ağırlayarak vakfımıza ve memletimiz Muş’a aidiyet hislerini güçlendirmekteyiz.Vakfın daha da iyi hizmetler yapması için işinin ehli insanlardan komisyonlar kurduk.Bu komisyonlarla beraber istişare kurulumuz da oluşarak memleketimizin kalkınması için gerekli çalışmaları başlatacaklardır.Sizlerle beraber hareket edince memleketimiz için daha da büyük faydalar elde edeceğimize inanıyorum.

Söz alan İstişare kurulu başkanı Sayın Orhan Sami GÜLTEKİN;Muş Ovası’nın sulanması için bütün şartları zorladık,imkanları seferber ettik.Sürecin daha da iyi ilerlemesi için STKların denetimi önemlidir.Muş Ovasının sulanması ile Muşun ekonomik koşullarının daha iyileşeceğine inanıyoruz.Muş’un dışarıya olan göç sorununun da azalacağını biliyoruz.Bütün bunların yanında Muş’un turizm potansiyelini de harekete geçirmek istiyoruz.

Söz alan toplantıyı organize eden Yönetim kurulu üyesi ve koordinasyon kurulu başkanı sayın Mustafa Necati IŞIK;yaptığımız hizmetleri daha da taçlandırmak için bu koordinasyon kurulunu kurduk.Burada Muşlu olmak ve Muşluların derdiyle dertlenmek bambaşka bir şey.Yapacağımız hizmetleri bir adım daha ileri taşımak için tavsiyelerinize çok önem veriyoruz.Yapacağımız hizmetlerimiz için gerekli alt yapıya sahibiz.Bu toplantı bir başlangıç olmakla beraber daha geniş katılımlı bir toplantı hedeflemekteyiz.Sizin de yapacağınız hizmet ve organizasyonlarda bize düşen bir şey varsa yanınızdayız.

Söz alan Eğitim Komisyonu başkanı Prof.Dr.Behçet AL; Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı olarak eğitim alanında farklı proje ve faaliyetlerimiz olacaktır. Bu faaliyetlerin alt yapıları oluşturulmaktadır. Sonuçlandıkça sizlerle paylaşılacaktır. Yakın zamanda duyuracağımız faaliyetlerimizden ikisini sizlerle paylaşalım. İlki Muş’un tarihi, kültürü, sosyal yapısı, coğrafyası, ticareti gibi konuları esas alan bir dergi; ikincisi de tema Muş ili ile ilgili olmak kaydı ile tüm Türkiye’de düzenleyeceğimiz bir “hikâye yarışması” olacaktır. Bu konular eğitim komisyonumuzca karara bağlanmıştır. Haziran ayının sonunda da tüm ülkede duyurulacaktır. Bu projelerden özellikle de hikâye yarışmasının yapılmasında, verilerin toplanmasında, analizinde ve hakem olarak gelecek eserlerin değerlendirilmesinde öğrencilerimizden ve mezunlarımızdan oluşacak heyetlerle değerlendirmeler yapacağız. Konu ile ilgili şartname taslağı yakın zamanda bitirilmiş olacaktır.

Toplantıya katılan stk temsilcileri kendilerini stklarını tanıtıp,faaliyet alanlarını dile getirdiler.Vakıftan beklentilerini ifade ettikleri gibi vakfın da kendilerinden beklentilerini dinlediler.Toplantı verilen yemeğin ardında çay sohbeti ve fotoğraf çekimi ile sona erdi.Son Eklenenler

Hemşehrilerimizle 1453 Bursu Konuştuk

2023-2024 yükseköğretim burs programı hakkında hemşerilerimizi bilgilendirmek için hemşerilerimizle bir araya geldik....

  • 23.11.2023

Eğitim Komisyonumuz Muş’ta

Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı Yönetim Kurulu/Eğitim Komisyonumuz Muş'ta öğrencilerimizle....

  • 24.09.2023

Vakfımızdan Muş’a Ziyaret

Vakıf yönetim kurulumuz tarafından 22-24 Eylül 2023 tarihlerinde memleketimiz Muş’a belli temaslarda bulunmak amacıyla Muş'a bir z...

  • 22.09.2023