''GECMİŞTEN GELECEĞE MİRAS''

''GECMİŞTEN GELECEĞE MİRAS MUŞ''ADLI ĶITABIN TANITIMI''

Dağcı,Gezgin,Doğa Fotoğrafçısı ve Muş Sevdalısı Hemşerimiz Ömer Faruk Gülşen 6 Temmuz Cumartesi günü kitabının tanıtımını İstanbul'un Fatih ilçesinin Vefa Semtinde bulunan vakfımızda hemşerilerimizle bir araya gelerek yaptı.Kitabında zengin bir Muş Arşivi bulunan yazar gelen hemşerilerimize kitaplarını bizzat imzalayarak tanıtımını yaptı.Hemşerilerimizle gerçekleşen buluşmada duygulu anlar yaşandı.

Bir şehrin kültürel hafızasını oluşturan yapılarından tutun, içinde yaşayan insanlarına kadar bir çok önemli bilgileri, belgeleriyle birlikte bir araya getiren ve Dağcı, Doğa Fotoğrafçısı ve Araştırmacı Ömer Faruk Gülşen tarafından kaleme alınan "Geçmişten Geleceğe Miras" kitabının galası Muş Vakfı'nda yapıldı. 

Liz Yayınları tarafından hazırlanan, 850 sayfadan oluşan, şömiz kapaklı lüks bir baskıyla basılan kitaba, Muşlu hemşerilerimizin ilgisi güzel oldu. Programa kitapta bulunan isimlerin yer aldığı duygusal bir sunumla başlandı. Sunuculuğunu Liz Yayınları'nın sahibi, eğitimci-yazar Ramazan Karataş'ın yaptığı programda, Muş Vakfı eski başkanlarından Dr. Orhan Sami Gültekin'in selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan yazar Ömer Faruk Gülşen; bu projenin aslında rahmete kavuşan kardeşi Suat Gülşen'in olduğunu, onun aniden vefatı üzerine onun başladığı projeyi kendisinin tamamladığını belirtti. Gülşen: "On bir yılda bir çok zorluklarla karşılaşılarak hazırladığımız bu kitabın Muş halkına ve Muş kültür dünyasına hayırlı olmasını dilerim. Burada isimleri geçmeyen ve bilgileri elimizde olan yüzlerce isimle ilgili bir ikinci kitap çalışmamız daha olacaktır." dedi.

Program imza seansı ve ikramların ardından sona erdi.Son Eklenenler

''GECMİŞTEN GELECEĞE MİRAS''

''GECMİŞTEN GELECEĞE MİRAS MUŞ''ADLI ĶITABIN TANITIMI''...

  • 06.07.2024

Muş Vakfı Dergisi 2. Sayımız Yayınlandı

Dergimizin ikinci sayısı çıktı. Toplam 86 sayfa ve on beş yazı içermektedir.Her kesimden dostlarınıza rahatlıkla ve sevinerek tavs...

  • 04.07.2024

Gençler Bilimle, Gençlerle Geleceğe Projesi

Başarılı Öğrencilerimiz Muş Vakfı ile İstanbul'da....

  • 25.05.2024